Aktualności

29.05.2020

ZPKWZ w służbie przyrodzie

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego realizuje szereg działań w zakresie swoich zadań ustawowych, m.in. organizacji działalności turystycznej, rekreacyjnej i popularyzatorskiej w zakresie wartości chronionych w parkach krajobrazowych a także oczywiście ochrony czynnej.

Przeczytaj więcej...
25.05.2020

Nie tylko most! Czynna ochrona rybitw czarnych na „Kostrzyneckich Rozlewiskach” w okolicach mostu Siekierki – Neuruednitz

Dobiega końca pierwszy etap prac związanych z przekształceniem byłego mostu kolejowego Siekierki – Neuruednitz na ścieżkę pieszo-rowerową. Odnowiono powłokę antykorozyjną i pomalowano wszystkie 9 przęseł mostu na nowy kolor. Przyczółki starego mostu odzyskują pierwotny kształt i wygląd, trwają przygotowania do wykonania nawierzchni pieszo-rowerowej. Jednak prace inwestycyjne to nie wszystko. Dbamy również o przyrodę wokół mostu…

Przeczytaj więcej...
07.05.2020

Korzystanie z parków krajobrazowych w stanie epidemii

W związku z licznymi pytaniami na temat możliwości zwiedzania parków krajobrazowych w naszym województwie, informujemy iż na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 2 maja nadal obowiązuje

zakaz korzystania z ze znajdujących się na terenach leśnych miejsc małej infrastruktury leśnej, urządzeń przeznaczonych do zabawy dzieci, wiat i miejsc biwakowania.

Co do pozostałych lokalizacji na obszarach parków krajobrazowych wstęp jest możliwy z zachowaniem reżimu sanitarnego jak na całym obszarze kraju.

Przeczytaj więcej...
24.03.2020

Zmiana zasad kontaktu z pracownikami ZPKWZ

Szanowni Państwo,

 

W związku z sytuacją epidemiologiczną kontakt poprzez część numerów telefonów stacjonarnych dostępnych na stronach ZPKWZ może być w najbliższych dniach utrudniony.

Zachęcamy do kontaktu z pracownikami ZPKWZ za pośrednictwem poczty elektronicznej, faksem bądź poprzez wiadomości na portalu Facebook.

Przypominamy również o nadal funkcjonujących obostrzeniach w zakresie kontaktu bezpośredniego w siedzibie ZPKWZ.

Jednocześnie informujemy, iż zapewniamy stałą dostępność do Państwa dyspozycji poprzez numer sekretariatu - 91 48 17 120.

Przepraszamy za wynikłe utrudnienia.

Przeczytaj więcej...
16.03.2020

Komunikat dot. sytuacji epidemiologicznej

05.03.2020

Podpisanie umowy o dofinansowanie polsko-niemieckiego projektu pn. „Przyroda bez granic w unikalnej Dolinie Dolnej Odry”

31.01.2020

Etap parkowy konkursu Poznajemy parki krajobrazowe Polski

W dniach 28-30 stycznia ZPKWZ przeprowadził etap parkowy XIX edycji konkursu Poznajemy Parku Krajobrazowe Polski.
Etap parkowy odbył się dla szkół z gmin Parku Krajobrazowego Dolina Dolnej Odry, Cedyńskiego Parku Krajobrazowego i Drawskiego Parku Krajobrazowego.

Przeczytaj więcej...
24.12.2019

Życzenia świąteczne

Dyrektor i Pracownicy ZPKWZ składają Państwu życzenia zdrowych, spokojnych, rodzinnych i wolnych od trosk Świąt Bożego Narodzenia.

MODRASZKAParus caeruleus C.Korkosz 1620

Przeczytaj więcej...
12.12.2019

Modernizacja mostu europejskiego Siekierki-Neurüdnitz

03.12.2019

Ruszyły prace budowlane platformy obserwacyjno-widokowa na Górze Słowiańskiej w miejscowości Widuchowa