22.11.2017

Finał XXIII edycji konkursu 'Znam Szczeciński Park Krajobrazowy "Puszcza Bukowa" '

Dnia 15 listopada 2017 roku, w Zespole Szkół w Kołbaczu odbył się finał XXIII edycji  konkursu pn. „Znam Szczeciński Park Krajobrazowy Puszcza Bukowa”.  Trwająca od 23 lat inicjatywa przechodziła kolejne metamorfozy, jednak stale była i jest organizowana przy współpracy Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego, Nadleśnictwa Gryfino i oczywiście Zespołu Szkół w Kołbaczu oraz Gminy Stare Czarnowo. Tegoroczna edycja w głównej mierze została sfinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
i była objęta Honorowym Patronatem Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

W obecnej odsłonie konkurs składa się z trzech części: wykładowej, terenowej i finału. Podczas pierwszej, pracownicy ZPKWZ odwiedzili z prelekcjami o Szczecińskim PK 9 szkół, które zgłosiły chęć udziału. W części terenowej wzięły udział wytypowane przez nauczycieli trzyosobowe drużyny, reprezentujące każdą ze szkół. Finał składał się z dwóch części ogólnej, do której przystąpili wszyscy finaliści oraz tzw. ścisłego finału, do którego zakwalifikowało się sześciu uczniów.

Podczas rozgrywek finałowych rywalizowali ze sobą uczniowie: Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2
w Gryfinie, Zespołu Szkół w Gardnie, Zespołu Szkół w Kołbaczu, oraz Szkół Podstawowych nr: 24; 48; 47; 28; 11 w Szczecinie. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny, którego tematem była Praca Leśnika.

Laureatami tegorocznego finału konkursu zostali:

I miejsce zajęła Katarzyna Sufin reprezentująca ZS w Kołbaczu

II miejsce zajęła Hanna Tokarek reprezentująca SP nr 1  w Gryfinie

III miejsce zajął Norbert Dąbrowski reprezentujący SP nr 48 w Szczecinie

Największą sumę punktów uzyskali uczniowie Zespołu Szkół w Kołbaczu, drugą lokatę zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Gryfinie a trzecie miejsce zajął Zespół Szkół w Gardnie.

Wszystkie przygotowane prace plastyczne wyróżniały się dużą twórczością i ogromnym zaangażowaniem uczniów, jednak komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Komisji w osobie pani Marzeny Grzywińska – Wójt Gminy Stare Czarnowo oraz członkowie: p. Dorota Janicka – Dyrektor ZPKWZ, p. Elżbieta Adrabińska oraz p. Marcin Krawczyk – wicewójt Gminy Stare Czarnowo, nagrodziła pracę przygotowaną przez drużynę reprezentującą  SP nr 1 w Gryfinie.

Wszystkim uczestnikom i nauczycielom gorąco gratulujemy chęci poświęcenia czasu na poszerzenie wiedzy ogólnoprzyrodniczej.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa zachodniopomorskiego dziękuje wszystkim współorganizatorom i sponsorom za wkład wniesiony w organizację i uświetnienie XXIII edycji konkursu. Pokładamy nadzieję, że będziemy mieli przyjemność współpracować z Państwem również w przyszłości.

 

DSCN6841

 

DSCN6758

 

DSCN6773