31.03.2015

Etap wojewódzki konkursu "Poznaj parki krajobrazowe Polski"

27 marca 2015 r. odbył się etap wojewódzki ogólnopolskiego konkursu pn. Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski, skierowany do młodzieży szkół gimnazjalnych położonych na terenach parków krajobrazowych województwa zachodniopomorskiego.

W konkursie udział wzięło 20 uczniów ze szkół leżących w obrębie pięciu parków. Rozgrywki zorganizowane przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego odbyły się w Szczecinie. Ten etap ma na celu wyłonienie drużyny, która będzie reprezentowała nasze województwo w finale ogólnopolskim.

Pierwsze miejsce w piątkowym konkursie zajęli uczniowie Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach. 

Konkurs „ Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” jest wydarzeniem cyklicznym, ogólnopolskim. Jest on podzielony na pięć etapów, z których 4 pierwsze organizowane są przez koordynatora wojewódzkiego, na naszym terenie wytypowanego przez Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego. Kolejne etapy obejmują rozgrywki: wewnątrzszkolne, gminne, parkowe, wojewódzkie oraz finał ogólnopolski. W bieżącym roku ogólnopolskim koordynatorem jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego.

 DSC05480DSC05470DSC05438