24.05.2019

Oddajemy do użytku infrastrukturę turystyczną

Rozpoczęła się procedura przekazywania elementów małej infrastruktury turystycznej wykonanej w ramach projektu  pn. "Budowa infrastruktury turystycznej w parkach krajobrazowych województwa zachodniopomorskiego w celu zmniejszenia antropopresji - etap II" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 oraz ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

 

W ramach projektu wykonano 2200 elementów małej infrastruktury na ponad 300 działkach, oraz obiekty dużej infrastruktury turystycznej - wieży widokowej i pomostów w Ińsku oraz palisady pod Górą Czcibora.

 

W związku z tym, że projekt realizowany był w formule partnerskiej - ponad 30 gmin i nadleśnictw, wykonane przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego przekazywane są obecnie na rzecz partnerów.

Tym samym przystąpi oni do ich eksploatacji na rzecz mieszkańców województwa i odwiedzających je turystów.

DSCN0611

Dziś przekazywano infrastrukturę wykonaną na terenie Szczecińskiego Parku Krajobrazowego "Puszcza Bukowa" oraz Cedyńskiego Parku Krajobrazowego. W kolejnych dniach spotkania takie odbędą się dla obszaru pozostałych parków krajobrazowych regionu.