30.05.2019

Rozwój infrastruktury dla rowerzystów

O krok bliżej do poprawy warunków turystyki rowerowej w południowo-zachodniej części Drawskiego Parku Krajobrazowego – Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej fragmentu Trasy Pojezierzy Zachodnich – odcinek Bobrowo –Rakowo na terenie Gminy Czaplinek.

Sporządzenie dokumentacji dla tego odcinka pozwoli ogłosić w przyszłości przetarg na roboty budowlane dla tego odcinka. Tym samym turyści odwiedzający DPK w części, w której znajduje się gmina Czaplinek zyskają nową, dedykowaną im infrastrukturę. Drawski Park Krajobrazowy jako największy park krajobrazowy w województwie zachodniopomorskim stanowi wspaniały cel rowerowych wypraw. Województwo Zachodniopomorskie w związku z tym czyni starania na rzecz zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa rowerzystów.

Termin składania ofert upływa 1 lipca br. Wykonawca będzie miał czas do 31 sierpnia przyszłego roku na sporządzenie dokumentacji.

Równolegle trwa przetarg na odcinek trasy Stary Kolejowy Szlak – łączący miejscowości Wardyń Górny i Połczyn-Zdrój. W tym przypadku termin zakończenia prac planowany jest na 15 czerwca 2020. Planowane jest także oznakowanie drogi na tymże szlaku na długości 57,8 km. Tym samym poprawi się dostępność rowerowa obszaru DPK od północy regionu,  docelowo poprzez połączenie teren DPK z pasem nadmorskim województwa.

3818197 1