Obserwacje

Tutaj kilka sposobów i miejsc obserwacji :

Są to oczywiście książki (choćby reporterka Nela) i inne które już sam czytam. Są też i filmy przyrodnicze. Lubimy te najnowsze, gdzie i Rodziców zachwycają ujęcia zwierząt i ogrom informacji.

Są też te w terenie, które lubimy oczywiście najbardziej. Jak to przyrodnicy.

Najczęściej bywam w ogrodzie. To miejsce gdzie znajduję rożne owady, głównie te co żyją w ziemi. Codzienna obserwacja choćby przylatujących ptaków, oraz tych co zaczęły gniazdować w naszych budkach przynosi mi dużo wiedzy. Wszyscy w domu uczymy się nowych rzeczy, zbieramy informację.

Tutaj 9 młodych sikorek ubogich w budce na naszym ogródku 😉 Mamy też budkę zamieszkaną przez sikorki bogatki – miały 4 i 5 młodych, które fruwają do dziś do naszego karmnika.

Kolejne miejsca to pola, lasy i łąki. Są to spacery bądź latem rowery Chyba codziennie. Obserwacje roślin i zwierząt przy każdej okazji. Świeże powietrze i ruch. Najczęściej spotykanym przez nas gatunkiem jest tzw. nasz koleszka, czyli żuk gnojarz 😉 Mimo nazwy i zajęcia zawsze ściągam je ze ścieżki, aby nie zostały rozdeptane. Zdjęcie poniżej to samica jelonka rogacza, ale oba chrząszcze są podobne.

Z racji zbliżającego się końca roku podsumowałem najlepszą obserwację dzikiej przyrody jaką udało mi się przeprowadzić na początku tego roku.

Były to kotiki, rodzaj foki, które mogłem obserwować z bardzo bliska.
Mógłbym spędzić tam cały dzień!

Za najlepszą akcję ratunkową myślę, że będzie to uratowanie małego zaskrońca z paszczy a nawet żołądka łakomej żaby (wcześniejsza relacja). Najlepszym zdjęciem podzieliłem się wczoraj.

Opowieści i zdjęć jest dużo więcej. Cieszy, że ten rok, pomimo ograniczeń udało się dobrze wykorzystać, udało sie bardzo dużo nauczyć i zrozumieć. Bardzo mnie to motywuje do poznawania świata wokół nas.

Dalekie podróże odkładamy na razie na półkę. Zawsze możemy wybrać się do zoo, gdzie przebywa wiele egzotycznych zwierząt. takie spotkania dają szansę spotkania zwierzęcia znanego do tej pory z książek bądź tv, co jest równie zaskakujące jak duże potrafią być gepardy, likaony, czy niedźwiedzie polarne.. po takim spotkaniu nasza wyobraźnia pcha ku nowej przygodzie.

Dodaj komentarz