W obecnym roku szkolnym kontynuujemy realizację konkursów pod nazwą „Poznajemy Parki Krajobrazowe Województwa Zachodniopomorskiego!” Składa się on z dwóch etapów:
Etap Terenowy:
Dla każdego z parków krajobrazowych zorganizowaliśmy wyjazdy, podczas których uczestnicy mieli okazję zapoznać się z tematyką konkursów. Podczas tych wyjazdów uczestnicy zdobywali wiedzę na temat wartości, jakie są chronione w naszych parkach. Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w wyjazdach, przygotowaliśmy także zajęcia edukacyjne przeprowadzane bezpośrednio w szkołach.
Finał:
W listopadzie/grudniu 2023 roku odbędzie się druga część konkursu - finały wiedzy o Parkach Krajobrazowych:
- Park Krajobrazowy Barlinecki: III edycja,
- Park Krajobrazowy Cedyński i „Ujście Warty”: V edycja,
- Park Krajobrazowy Drawski: VII edycja,
- Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry: IV edycja,
- Park Krajobrazowy Iński: V edycja,
- Park Krajobrazowy Szczeciński „Puszcza Bukowa”: XXVII edycja.
Zakończyliśmy finały wszystkich 6 wydarzeń, oto nasi zwycięzcy:
Iński Park Krajobrazowy:
I miejsce – Jan Marcinkiewicz - SP w Ińsku
II miejsce – Antoni Chakupnik -SP w Chociwlu
III miejsce – Dominik Mikorz – SP w Suchuniu
Najlepsze rezultaty jako drużyna osiągnęła SP w Suchaniu.
Barlinecki Park Krajobrazowy:
I miejsce – Zofia Kalużna – SP w Karsku
II miejsce – Zuzanna Michalak – SP w Karsku
III miejsce – Gracjana Dul – SP w Karsku
Najlepsze rezultaty jako drużyna osiągnęła SP w Karsku.
Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry:
I miejsce – Olaf Kondratowicz – SP nr 3 w Gryfinie
II miejsce – Gabriela Żygadło – Sp w Gardnie
III miejsce – Antoni Krawniak – SP nr w Przecławiu
Najlepsze rezultaty jako drużyna osiągnęła.
Szczeciński Park Krajobrazowy „Puszcza Bukowa”
I miejsce – Piotr Palus – SP w Kołbaczu
II miejsce – Tomasz Urbański – SP nr 3 w Gryfinie
III miejsce – Gabriela Żygadło – Sp w Gardnie
Najlepsze rezultaty jako drużyna osiągnęła SP nr 3 w Gryfinie.
Drawski Park Krajobrazowy:
I miejsce – Szymon Palicki – Sp Borne Sulinowo
II miejsce – Aleksandra Nowak - Sp Borne Sulinowo
III miejsce – Cezary Szynkarek – Sp Borne Sulinowo
Najlepsze rezultaty jako drużyna osiągnęła SP w Bornem Sulinowie.
Parki Krajobrazowe Cedyński i „Ujście Warty”:
I miejsce – Amelia Dylka – SP Piasek
II miejsce – Elżbieta Sidorczuk – SP Trzcińsko-Zdrój
III miejsce – Emilia Chruścińska – SP Trzcińsko-Zdrój
Najlepsze rezultaty jako drużyna osiągnęła SP w Piasku.